Adama, çözüm ortaklarına İspanya’daki pamuk üretim modelini yerinde gösterdi

Bitki koruma sektörünün önemli oyuncularından Adama, pamuk alanında önde gelen bayi ve distribütörlerinin katılımı ile 17-21 Eylül tarihleri arasında İspanya’nın büyük pamuk üretim alanlarının yer aldığı Sevilla bölgesine teknik gezi düzenledi.

00:04, 12 Kasım 2018 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

Bitki koruma sektörünün önemli oyuncularından Adama, pamuk alanında önde gelen bayi ve distribütörlerinin katılımı ile 17-21 Eylül tarihleri arasında İspanya’nın büyük pamuk üretim alanlarının yer aldığı Sevilla bölgesine teknik gezi düzenledi. 

Ege, Çukurova ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden katılım gösteren bayi ve distibütörler, 18 Eylül tarihinde düzenlenen Expoalgadon Pamuk Tarla Günü etkinliğini ziyaret ettiler. Etkinlik, İspanya’da her sene düzenlenen pamuk ile ilgili en önemli etkinliklerden biri sayılıyor. Adama gibi birçok uluslararası ve lokal firmanın katıldığı etkinlikte, katılımcılar İspanya’daki pamuk tarımı ile ilgili bilgiler edindiler. Pamuk tohum çeşitleri, ilaçlama ve bitki besleme uygulamaları ile kullanılan zirai teknolojiler hakkında birçok bilgi paylaşımının yapıldığı etkinlik Adama’nın misafirleri açısından ilgi çekici bulundu. Tarla günü etkinliğinden sonraki günlerde Sevilla bölgesinin tarihi ve turistik yerlerine çeşitli geziler düzenlendi.  

Müşteri grubuna eşlik eden Adama Türkiye Pazarlama Müdürü Funda Erdoğmuş, firma olarak düzenledikleri gezilerde mutlaka katılan misafirlerinin ilgilerini çekecek tarım ile alakalı etkinliklerde bulunmaya dikkat ettiklerini söyledi. Erdoğmuş, şöyle devam etti: “2018 yılı Mayıs ayında ilk grubumuzla İsrail’de bulunmuştuk. İkinci grubumuz ile de Avrupa’da pamuk alanında önemli ülkelerden biri olan İspanya’ya gitmeyi tercih ettik. Özellike gezi tarihimizi de Expoalgadon Etkinliğine denk gelecek şekilde düzenledik. Etkinlik 2015 yılından beri yapılıyor. 1 gün süren bir organizasyon ve yaklaşık 2000’e yakın ziyaretçi geliyor. İlk defa yabancı bir grup olarak bizler ziyaret etmiş olduk. Bu anlamda da organizasyonu yapan firmalar bizleri görmekten mutlu oldular. Pamuk tarımında Türkiye gerçekten ileride, ancak her zaman farklı uygulama tekniklerini gözlemlemek faydalı oluyor. Örneğin, İspanya’da sıra arasının daha fazla olduğunu öğrendik. Bu nedenle pamukların boyu daha kısa ve yanlara doğru büyümüşler. Oradaki uzmanlar özellikle bu uygulama ile ilaçlama yapılırken daha verimli sonuç alındığından bahsettiler. Bu tür farklı uygulamaların sonuçlarının gözle görülmesi daha faydalı oldu.”

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!