ADAMA 2020 Sezonuna Distribütörleri ile birlikte başlangıç yaptı

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası firmalarından biri olan ADAMA, 7-9 Şubat 2020 tarihlerinde Kıbrıs Elexus Hotel’de düzenlediği Distribütör Konferansı ile 2020 sezonunu başlangıç yaptı.

14:01, 28 Şubat 2020 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası fir­malarından biri olan ADAMA, 7-9 Şubat 2020 tarihlerinde Kıbrıs Elexus Hotel’de düzenlediği Distribütör Konferansı ile  2020 sezonunu başlangıç yaptı.

2019 yılında gösterdiği büyüme oranı ile başarılı bir şekilde Türkiye’de 5. yılını dolduran ADAMA; bu başarısında büyük pay sahibi olan Bölge Distribütörleri ve ekipleri ile birlikte 7-9 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenen konferansta bir araya geldi. ADAMA Türkiye ekibinin tüm kadrosu ile katıldığı ve ev sahipliği yaptığı konferansta 2019 yılı değerlendirilirken, 2020 yıl için sektörün dinamikleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Konferans açılış konuşmasını yapan ADAMA Türkiye Ülke Müdürü Şahin Özkan, şeker pancarı ve pamukta yakaladıkları başarıyı, 2020 yılında piyasaya sunacakları yeni ürünler ve yapacakları lansmanlarla, meyve ve buğdayda yakalamak istediklerini açıkladı. ADAMA olarak, zor bir yıl olan 2019’u, hedeflerin üzerine çıkıldığı bir yıl olarak kapattıklarını belirten Özkan, “Bu bağlamda, 2020 yılının daha iyi bir yıl olacağına inanıyorum” dedi.  

Son yıllarda dünyada ve Türkiye’de yaşanılan değişikliklerden bahseden Özkan, hızlı olmanın ve değişime ayak uydurmanın firmaların başarısını devam ettirme yolunda daha da önem kazanacağını vurguladı. Özkan, bu anlamda ADAMA’nın Global’de ve Türkiye’de her zaman pazarın dinamiklerini yakından takip ederek ve müşterilerinin beklentilerine yönelik çalışmalarını devam ettirerek hedeflerini, “Türkiye’de önümüzdeki beş yıl içerisinde sektörümüzdeki ilk beş firma, on yıl içerisinde de ilk üç firma arasında yer almaktır” şeklinde belirtti.

Buğday ve domateste (sera) etiket genişletmesi ile ön plana çıkan fungisit ürünü Embrelia®’nın ADAMA Ürün Müdürleri Levent Başayan ve Metin Aydın tarafından tanıtıldığı konferansta; Teknik ve Ürün Geliştirme Müdürü Dr. Mehmet Kaya Novaluron ve İndoxacarb karışımından oluşan, özel olarak geliştirilmiş yenilikçi bir insektisit olan Plemax® ile ilgili bilgileri katılımcılara aktardı.

Satış Müdür Önder Yılmaz tarafından tanıtımı yapılan Cinder®, DAHA İYİ sloganı ile tüm konferans boyunca katılımcılar arasında konuşuldu.

İş ortakları ile kendi ekibini tek bir ekip olarak düşünen ADAMA, bunun bir göstergesi olarak konferansın akabinde distribütörlerinin satış ve teknik ekiplerinde yer alan katılımcılar ile birlikte Embrelia, Plemax ve Cinder ürünleri üzerinden “Değer Odaklı Satış” konulu bir çalıştay düzenledi. Çalıştay başında katılımcılara “Değer Odaklı Satış” ile ilgili bilgilendirme yapan ADAMA Pazarlama Müdürü Funda Erdoğmuş, “Firmalar genellikle her şeyi bildiklerini ve müşterinin beklentilerini anladıklarını düşünürler... Halbuki, önce karşıdakinin ne istediğini anlamak, ona istediğini sunmak ve birlikte ilerlemek gerekir. ADAMA ekibi olarak bizim için en önemli konu, göz seviyesi kontaktır. Biz üreticiyi önce dinleriz, ne demek istediğini ve ihtiyacını anladıktan sonra ona çözümle gitmeye çalışırız. ‘Senin neye ihtiyacın olduğunu biliyorum’ diyerek gitmekle, ‘Senin neye ihtiyacın var, önce sen anlat ben dinleyeyim’, demek inanın çok fark ediyor. Bu anlamda, pazara yaklaşımımızda çok önemli bir rolü olan distribütörlerimiz ile bu yaklaşımımızı pekiştirdik. Bu çalıştayda amacımız mesajlarımızı birlikte belirlemekti. Biz öncelikle sahada olan ekip arkadaşlarımızı dinleyip, anlamalıyız. O nedenle bu tür çalıştaylar işimizin sağlıklı büyümesi için çok önemlidir” diye konuştu.

Konferans ve çalıştay bitiminde düzenlenen Gala Yemeği’nde ADAMA’da 5. yılını dolduran çalışanlara ve 2019 yılının ilk 3’e giren distribütörlerine yönelik “Plaket Töreni” düzenlendi. Bu konferansı geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten ADAMA Ülke Müdürü Şahin Özkan, iş ortakları ile daima sahada birlikte hareket ettiklerini vurgularken, bu organizasyon ile hem başarıyı birlikte kutlama fırsatı bulduklarını hem de yeni başarılar için önemli adımlar attıklarını belirtti.

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!