ADAMA Tarım Danışmanları Kulübü 2. Buluşması Gerçekleşti

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası firmalarından biri olan ADAMA, 1-3 Şubat tarihlerinde Kıbrıs’ta Tarım Danışmanları ile 2. Buluşmasını gerçekleştirdi. Narenciye çözümleri üzerine düzenlenen toplantıda, ADAMA çözümleri anlatılırken, aynı zamanda Tarım Danışmanları’nın da fikirlerine ve beklentilerine yer verildi.

00:38, 04 Mart 2019 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası fir­malarından biri olan ADAMA, 1-3 Şubat tarihlerinde Kıbrıs’ta Tarım Danışmanları ile 2. Buluşmasını gerçekleştirdi. Narenciye çözümleri üzerine düzenlenen toplantıda, ADAMA çözümleri anlatılırken, aynı zamanda Tarım Danışmanları’nın da fikirlerine ve beklentilerine yer verildi.  

Toplantının açılış konuşmasını yapan ADAMA Ülke Satış Müdürü Önder Yılmaz, ADAMA olarak Tarım Danışmanları ile her zaman işbirliği içerisinde olmaya çalıştıklarını ve bu işbirliğinin önemini belirtti. 2019 yılının ekonomik açıdan zorlayıcı olabileceğini ancak ADAMA olarak bitki koruma alanında Türkiye’nin en büyükleri arasına girme hedeflerinin devam ettiğini söyledi.  

Önder Yılmaz’ın ardından söz alan Pazarlama Müdürü Funda Erdoğmuş, ADAMA ile ilgili güncel bilgileri aktarırken, Global Bitki Koruma pazarı ile ilgili de önemli bilgiler paylaştı. Özellikle ADAMA’nın globalde pazarın büyüme hızının 3 katı daha fazla büyüme gösterdiğini vurgulayan Erdoğmuş, pazardaki şirket birleşmelerinden sonra ADAMA’nın dünyada 6. sırada yer aldığını belirtti. Erdoğmuş, ADAMA’nın özellikle karışımlardan oluşan yenilikçi ve özel ürünler üreten firmalar arasında lider konumda olduğunu söyledi.   

Teknik ve Ürün Geliştirme Müdürü Volkan Bozdoğan’ın narenciye çözümleri ile ilgili bilgiler verdiği toplantıda, özellikle direnç yönetiminden ve ilaçlama zamanının öneminden bahsedildi. Bozdoğan, gün geçtikçe üreticilerin daha da bilinçlendiğini ve meyve kalitesindeki artışın üreticilerin gelir seviyelerinin artmasını sağladığını kaydederek, ADAMA’nın iş ortakları ile birlikte çalışarak, birlikte büyümeyi hedeflediğinin altını çizdi. Özellikle portakalda yaprak piresi ile mücadelede kullanılan Mavrik® 2F insektisit ürününün kendi grubunda eşsiz bir ürün olduğunu dile getiren Bozdoğan, bu ürünle ilgili etiket genişletme çalışmalarına devam ettiklerini ve daha geniş alanlara hitap edebileceklerini sözlerine ekledi. 

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!