Astranova’nın yeni Genel Müdürü Derya Özcan oldu

Astranova Tarım ve Astrachem Tarım şirketlerinin Genel Müdürlüğü görevine Derya Özcan getirildi.

16:26, 05 Şubat 2018 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

Suudi Arabistan’da, halka açık bir grup olan Astra Industries Şirketler Grubu’nun kimya alanında faaliyet gösteren Astrachem Grup’un Türkiye yapılanmasında yeni bir atama gerçekleşti. Gruba bağlı olan ve Türkiye’de tarım alanında faaliyet gösteren Astranova Tarım ve Astrachem Tarım şirketlerinin Genel Müdürlüğü görevine Derya Özcan getirildi.

Zirai ilaç sektöründe uluslararası boyutta faaliyet gösteren ve globalleşme yolunda önemli adımlar atan Astranova Tarım ile ana faaliyet alanı gübre olan, zirai ilaç alanında da büyüme yönünde bir strateji izleyen Astrachem Tarım’ın Genel Müdürlük görevine atanan Özcan, Mali İşler Müdürü rolünün ardından son 4 yıldır şirketin Mali ve İdari işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütüyordu.

 

Derya Özcan kimdir?

 

            Hacettepe Üniversitesi Muhasebe ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Özcan, aynı zamanda bağımsız denetçi unvanına sahiptir. İş hayatına, muhasebe alanında İstanbul’da Can Kültür ve Sanat Hizmetleri A.Ş.’de başlamış olup, akabinde Rimic Ulus Gayrimenkul Hiz. A.Ş., Metis Bilgisayar Sistemleri A.Ş. ve  Acemar Group’da Muhasebe ve Finans alanlarında yönetsel görevler üstlenmiştir. Derya Özcan, Şubat 2013’den itibaren Astranova’nın yapılanmasında önemli roller üstlenmiş ve şirketin, 2012 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde faaliyete geçmiş olan fabrikasının faaliyetlerinin yapılanması konusunda adımlar atarak, Astranova’nın kendi pazarında öncü olmasını sağlamak için çalışmıştır.

Derya Özcan, aynı zamanda 2018 yılında yapılan DEİK İş Konseyi Genel Kurul seçimlerinde, Türkiye-Suudi Arabistan ve Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi Yürütme kuruluna üye olarak seçilmiştir.  

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!