BASF Sebze Tohumları’ndan Turşuluk Hıyar Toplantısı

BASF Sebze Tohumları yetkilileri, turşuluk hıyar sektörünün öncü isimleriyle Şubat ayı içerisinde bir araya geldi.

00:52, 04 Mart 2019 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

BASF Sebze Tohumları yetkilileri, turşuluk hıyar sektörünün öncü isimleriyle Şubat ayı içerisinde bir araya geldi.  

Sanayici ve komisyoncuların bir araya geldiği toplantıda turşuluk hıyarın dünya trendleri, pazardaki yönelimler, değişen Avrupa Birliği standartları ve Türkiye pazarı hakkında detaylar görüşülürken, BASF Sebze Tohumları’nın sunduğu çeşitler katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Turşuluk hıyar toplantısında BASF Sebze Tohumları yetkilileri, önümüzdeki yıllarda da yine pazarın ihtiyaçlarına uygun çeşit ıslahlarının devam ettiğini ve hedefin her zaman sektörün ihtiyaçlarına göre oluşturulduğunu iletti. Toplantıya katılan sanayici, tüccarlar; çeşitlerin sağlamış olduğu üretim ve tüketim avantajlarından doğan memnuniyetlerini paylaştı.

Turşuluk hıyar çeşitlerinden Vertina F1, aşırı sıcaklara dayanımının yanı sıra farklı toprak tiplerinde verimini koruması nedeniyle sanayicilerin yıllardır tercih ettiği çeşitler arasında yer alıyor. Branina F1 çeşidi ise mildiyö hastalık dayanımının yanı sıra sokucu emici zararlılara karşı dirençli olması ve uzun hasat dönemi ile dikkat çekiyor. Bir diğer turşuluk hıyar çeşidi Jeolina F1, güçlü bitki yapısı ve yüksek rejenerasyon yeteneği ile yüksek verim avantajı sağlıyor. Platina F1 ise açık alan ve sera üretiminde en erkenci çeşit olma özelliğini taşıyor.   

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!