Elma için aradığınız tüm çözümler ADAMA’da

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası firmalarından biri olan Adama, Antalya’da düzenlediği bayi toplantısı ile elma yetiştiriciliğinde kullanılan ürünlerini tanıttı. Toplantıda, Adama portföyüne yeni katılan iki yeni ürün ile üreticilerin A’dan Z’ye ihtiyaçlarının karşılanacağı belirtildi.

14:16, 02 Mart 2018 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası fir­malarından biri olan Adama, Antalya’da düzenlediği bayi toplantısı ile elma yetiştiriciliğinde kullanılan ürünlerini tanıttı. Toplantıda, Adama portföyüne yeni katılan iki yeni ürün ile üreticilerin A’dan Z’ye ihtiyaçlarının karşılanacağı belirtildi.

Elma iç kurdu mücadelesinde üstün etkili, novaluron ve indoxacarb karışımından oluşan, özel olarak geliştirilmiş yenilikçi bir insektisit olan Plemax ile elma karalekesine karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliği olan, orjinal isopryazam ve difenoconazole karışımı yeni nesil fungisit Embrelia 140 SC’in tanıtıldığı toplantıya bayi ve distribütörler ile elma işletmeleri büyük ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Adama Ülke Satış Müdürü Şahin Özkan, Adama olarak elma üreticilerinin aradığı tüm çözümleri sunarak, onların işlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Son zamanlarda Çin’de yaşanan aktif madde üretim kısıtlarının sektöre olan etkilerinden de bahseden Özkan, 2018 yılının ekonomik açıdan zorlayıcı olabileceğini ancak Adama olarak bitki koruma alanında Türkiye’nin en büyükleri arasına girme hedeflerinin devam ettiğini söyledi.  

Şahin Özkan’ın ardından söz alan Pazarlama Müdürü Funda Erdoğmuş, Adama ile ilgili güncel bilgileri aktarırken, 2017’in son çeyreğinde Adama-Sanonda birleşmesi ile firmanın globalde cirosunun 3.35 milyar dolara yükseldiğini ve çalışan sayısının 4.500’den 6.600’a ulaştığını söyledi. Özellikle Adama’nın globalde pazarın büyüme hızının 3 katı daha fazla büyüme gösterdiğini dile getiren Erdoğmuş, Adama olarak yenilikçi ve özel ürünler ürettiklerini kaydetti.  

Adama Türkiye Ürün Müdürü Mehmet Manavoğlu ile Teknik ve Ürün Geliştirme Müdürü Volkan Bozdoğan’ın ürünler hakkında bilgiler verdiği toplantıda, özellikle direnç yönetimi ve ilaçlama zamanının öneminden bahsedildi. Elma üretiminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer aldığımızı anımsatan Manavoğlu ve Bozdoğan, gün geçtikçe üreticilerin daha da bilinçlendiğini ve elma kalitesindeki artışın üreticilerin gelir seviyelerinin artmasını sağladığından bahsettiler ve Adama’nın iş ortakları ile birlikte çalışarak, birlikte büyümeyi hedeflediklerinin altını çizdiler. Adama’nın globalde de pazara yaklaşım stratejisinin bu şekilde olduğundan bahseden Manavoğlu; Teknik ve Ürün Geliştirme Müdürü Volkan Bozdoğan’ın katkıları ile üreticilerin beklentilerini öğrenmeye devam edeceklerini ve bu beklentileri karşılayacak çözümler üretmeye devam edeceklerini ifade etti. 

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!