Massey Ferguson’un yeni nesil MF 8S Serisi, Ekim’de tüm dünyada ve Türkiye’de pazara çıkıyor!

AGCO’nun dünya çapında markası Massey Ferguson’un, uzun bir geliştirme sürecinin ardından çıkardığı yeni “MF 8S Serisi” traktörleri, akıllı ve sürdürülebilir tarım için konfor ve verimlilik getiriyor.

23:39, 04 Ekim 2020 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

AGCO’nun dünya çapında markası Massey Ferguson’un, uzun bir geliştirme sürecinin ardından çıkardığı yeni “MF 8S Serisi” traktörleri, akıllı ve sürdürülebilir tarım için konfor ve verimlilik getiriyor. Lansmanı dünya çapında sanal ortamda bir ilk olarak kısa süre önce gerçekleştirilen seride yer alan yeni nesil traktörler, Ekim ayında tüm dünyada ve Türkiye’de aynı anda tüketiciye sunulacak. Ürünler için ön siparişler ise toplanmaya başlandı.

Modern ve sürdürülebilir tarımın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan MF 8S Serisi, uydu-internet bağlantılı, çiftçiye akıllı tarım teknolojilerinin faydalarını sunan ürünleriyle gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

 

 “Massey Ferguson markası ve tarım sektörü için yeni bir çağ açıyoruz”

 

AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has, AGCO’nun Ar-Ge’ye yıllık yaklaşık 400 milyon dolar harcadığını ve temel hedefinin büyüyen dünya nüfusunu doyurabilecek en son teknolojide verimli, kazançlı, çiftçinin üretimini destekleyecek teknolojik çalışmalar yapmak olduğunu vurguladı. Son yaşanan gelişmelerle birlikte tarımın öneminin giderek artacağını aktaran Has, “Bu nedenle uzun bir geliştirme sürecinin ürünü olan MF 8S Serisi’ni piyasaya çıkarmaktan dolayı heyecanlıyız. Serideki son teknoloji ürünü sistemler ve donanımlar, hem basit ve güvenilir kullanımıyla öne çıkıyor, hem de kapsamlı bir dizi uydu ve internet altyapısına sahip tam bağlantılı hizmetlerle sunularak tarım üreticisi için verimliliği önemli ölçüde artırıp maliyeti düşürüyor. MF 8S Serisi ile tarım pazarına sadece bir traktör sunmuyoruz, aynı zamanda markamız ve tarım sektörü için yeni bir çağ açıyoruz diye konuştu.

 

7 yıllık test sürecinin ardından mükemmelleştirildi

 

Çiftçiler için yine onların neye ihtiyacı olduğunu bilen çiftçiler tarafından tasarlanan MF 8S Serisi, dünyanın dört bir yanında 7 yıllık test süreci ve kapsamlı müşteri değerlendirmelerinin ardından mükemmelleştirildi. Akıllı ve sürdürülebilir tarım için tam ihtiyaca göre özellikleriyle, tarım makineleri alanında önemli bir adım olan MF 8S Serisi’nin sunduğu temel avantajlardan biri, çiftçilere traktörde sadece kendi ihtiyaç duyduğu özellikleri seçerek sadece onlar  için ödeme yapma imkanı sağlaması.

Seride, benzersiz "Protect-U" kabin/motor kurulumu ve radikal bir "neo-retro" tasarımıyla öne çıkan 4 adet tamamen yeni traktör modeli bulunuyor. 3,05 metre dingil mesafesi üzerine inşa edilmiş olan MF 8S Serisi, 205 ile 265 hp arasında maksimum güç sunuyor ve modellerin tamamı “Motor Güç Yönetimi (EPM)” ile fazladan 20 hp güç üretiyor.

Massey Ferguson, yeni seride aynı zamanda yeni ve anlaşılır model numaralandırmaları da getirdi.  Buna göre, “MF 8S.265” modeli dikkate alındığında, “8”; Seri anlamına gelirken, “S” ise Üst segment spesifikasyon seviyesini temsil ediyor ve son üç basamak maksimum güç değerine atıfta bulunuyor.

 

 

Bulut tabanlı çözümler

 

MF 8S Serisinde, satın alınan ürüne finans, uzatılmış garanti ve ikame makineleri de dahil edilebiliyor. Ayrıca MF Connect Telemetri ve yeni (ülkelere bağlı olarak değişen) MyMF Müşteri Portalı hizmetleri ile kullanıcılar, filolarını MF bulut tabanlı çözümlerle yönetebiliyorlar.

 

Konya’dan Mardin’e çeşitli illerden ön siparişler geliyor

 

MF 8S Serisi ürünler, şimdiden pek çok ilden talep almaya başladı. Yeni seri traktörler için Ankara, İzmir, Konya, Adana, Mardin ve Sivas’tan 245 Dyna-CT, Dyna-7,  205 Dyna- CT, 225 Dyna-CT, 265 Dyna-CT modelleri için ilk günlerden onlarca ön sipariş verildi.

 

 

Massey Ferguson MF 8S Serisi Özellikleri

 

MF 8S.205

MF 8S.225

MF 8 S.245

MF 8S.265

Motor

AGCO Power – Stage V – All-in-One teknolojisi

Motor hacmi

6-silindir, 7,4 litre

Transmisyon

Yeni Dyna E-Power Çift Balata ya da Dyna-7 Semi-Powershift

Azami güç, 1850 dev/dak’da

205hp

225hp

245hp

265hp

EPM ile azami güç

225hp

245hp

265hp

285hp

Azami tork, 1000-1500 dev/dak’da

900Nm

1000Nm

1100Nm

1200Nm

 

 

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!