Syngenta, hububat bitki koruma çözümlerini Polatlı’da iş ortaklarına anlattı

Syngenta Türkiye Ticari Pazarlama ve Karadeniz Bölge Satış ekibi geçtiğimiz ay Ankara Polatlı Haymana’da bölge bayileri ve lider üreticilerinin katılımı ile Bitki Koruma Çözümlerini vurguladığı bir toplantı organize etti.

14:38, 02 Mart 2018 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

Syngenta Türkiye Ticari Pazarlama ve Karadeniz Bölge Satış ekibi geçtiğimiz ay Ankara Polatlı Haymana’da bölge bayileri ve lider üreticilerinin katılımı ile Bitki Koruma Çözümlerini vurguladığı bir toplantı organize etti.

Yaklaşık 1 milyon dekarlık ekim alanıyla Polatlı, Orta Anadolu’nun en önemli tarımsal üretim merkezlerinin başında gelmektedir. Son yıllarda bitki koruma potansiyelinin hızlı bir şekilde arttığı bölgede, ağırlıklı olarak hububat, şeker pancarı, mısır ve soğan üretimi yapılmaktadır. Polatlı bölge bayileri ve lider üreticilerden oluşan 40 kişilik gruba, Syngenta G. Avrupa Herbisit Portföy Müdürü Barbaros Hayrettin Güler ve Tarla Bitkileri Kampanya Müdürü Fatih Yanmazdağ’ın sunumları ile Syngenta’nın Hububatta Bitki Koruma Çözümleri aktarıldı, arpa ve buğdayda görülen önemli yabancı ot ve hastalıklara karşı Syngenta’nın sunduğu farklı çözümler anlatıldı. Toplantıda, 90’dan fazla ülkede 28 binden fazla çalışanı ile dünya tarım girdileri pazarının en öne çıkan oyuncularından Syngenta’nın yenilikçi araştırma ve teknoloji ile sürdürülebilir tarıma katkıda bulunmaya devam ettiği vurgulandı. “Bitkilerdeki potansiyeli hayata taşımak” misyonuyla hareket eden Syngenta’nın bunu yaparken yenilikçi teknik ve teknolojileri kullanarak, tarım ürünlerine çözümler yaratıp, üreticilere uzmanlık katarak, uzun vadeli iş ortaklıkları ile verimden fazlasını vermeyi hedeflediği katılımcılarla paylaşıldı.

Özellikle AXIAL® 050 EC, Amistar Teknolojisi ve amino asit içeren biostimulant ISABION®’un üzerinde durulduğu toplantıda, Syngenta’nın global tarıma bakışı ve Türkiye’deki gelecek planları üzerinde de duruldu. Toplantıyı müteakip gala yemeği ile devam eden organizasyon, davetlilerin interaktif katılımına paralel olumlu geri dönüşleri ile tamamlandı. Kampanya Müdürü Yanmazdağ, bölge özelinde iş ortaklarının teknolojik ve entegre tarımsal çözümlere olumlu yaklaşımları ve faydalı soruları ile çok etkili bir sektör buluşması oluşturduğunu aktardı. Syngenta ekibi Ankaralı iş ortakları ile buluşmanın memnuniyetini ilettiler ve Syngenta ürünleri ile üreticinin sorunlarını çözmeye devam edeceklerini vurguladılar. 

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!