Syngenta; yenilikçi, entegre ve sürdürülebilir tarım çözümlerini uygulamalı olarak iş ortaklarına anlattı

Tekirdağ Karaevli'de düzenlenen açık alan uygulamalı tarım fuarına 25.000’den fazla profesyonel ziyaretçi yoğun ilgi gösterdi.

12:09, 02 Ekim 2017 tarihinde, Harman Time tarafından eklendi.

Tekirdağ Karaevli'de düzenlenen açık alan uygulamalı tarım fuarına 25.000’den fazla profesyonel ziyaretçi yoğun ilgi gösterdi. Geniş ürün portföyü ile bölgenin üretim desenine tam anlamı ile hitap eden Syngenta, yenilikçi, entegre ve sürdürülebilir tarım çözümlerini iş ortaklarına bir kez daha aktardı. Yağlık ayçiçeği tohumunda yeni çeşitler SY SUZUKA,  SY ROSETA, SY BARBATİ ile SY GİBRALTAR güçlü bitki çıkışı, toprak ve hava koşullarına yüksek adaptasyon, yüksek verim & yağ oranı ve tabla eğimleri ile lider üreticilerden tam not aldı. Yeni sezonda üreticilere sunulacak olan sulfonylurea grubu herbisitlere toleranslı yeni ayçiçeği çeşidi SUZUKA deneme ekim parselindeki performansı ile göz doldururken, tüm katılımcılara bu önemli buluşma platformunda çeşit ile ilgili detay bilgiler aktarıldı. Ayrıca yaklaşan Kanola dönemi için satışa sunulacak olan NK CARAVEL ve NK LINUS çeşitleri hakkında üreticiler bilgilendirildi.

Yağlı Tohumlar Kampanya Müdürü Ergin Hamarat, “Fuar öncesi yağış olması ve üreticilerin tarlalara hasat için girememesi nedeniyle bu yıl fuar daha da hareketli geçti. Ayçiçeği hasatlarının Trakya’da devam ettiği döneme denk gelmesi nedeniyle fuar boyunca üreticilerimizden geri bildirimler almamız, 2018 satış döneminde yol haritamız için önemli oldu. Sezonu iş ortaklarımız ile birlikte değerlendirdik. Karaevli bizim için tarla bitkilerine hitap eden iş ortaklarının, özellikle de yörede bulunan önemli bayiler, danışmanlar ve tarım teşkilatından ziraat mühendislerinin katılım sağladığı, tarla bitkileri portföy tanıtımı ve ekili alanda entegre çözümlerin vurgulandığı önemli sektörel bir buluşma platformu oldu” diye konuştu.

Buğday ve mısırdan sonra çeltik için de ruhsat alan AMISTAR TRIO®, üstün 3 boyutlu koruma teknolojisi ve yaprak leke hastalıklarının tümüne karşı koruyucu & tedavi edici etkisi ile fuarda Syngenta iş ortakları ve tüm üreticilerinin sezon boyu olumlu geri dönüşlerini ilettikleri hububat çözümü oldu. Bunun yanı sıra 2017 yılına yeni yüzü ve yeni formülasyonu ile başlayan AXIAL® 050 EC ilginin her zaman olduğu gibi odak noktalarından biriydi.

Tarla Bitkileri Bitki Koruma Kampanya Müdürü Fatih Yanmazdağ, “Syngenta ürün portföyünün en yeni üyelerinden biri olan ISABION®, bu fuarla birlikte katılımcılara ilk kez merhaba dedi. Amino asit içerikli sıvı bir organik gübre olan ISABION, özellikle hububat ve ayçiçeğinde 2017 ürün sezonu ile birlikte hızlı bir giriş yaparak, kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başardı. Önümüzdeki yıl da yoğun saha çalışmalarıyla birlikte, ISABION® da Syngenta hububat ve ayçiçeği ilaçlama programlarının daimi üyesi olarak üreticilerimizin kullanımına sunulmaya devam edecektir” dedi.

Syngenta Elma ve Bağ portföy ilaçlama programlarının da ilgili ziyaretçilere poster panolar üzerinden aktarıldığı stant alanında Syngenta Marmara Bölge satış ekibi, Ticari Pazarlama ve Teknik ekip katılımcıları karşılayarak bilgi paylaşımında bulundular. Türkiye Ticari Pazarlama Müdürü Murat Dobooğlu, “Trakya bölgesindeki en önemli iş ortaklarımızdan 1000’e yakın üretici ile etkileşime geçme ve bilgilendirme fırsatı yakaladığımız bu fuarda özellikle tarla bitkilerindeki hasat sonuçlarına paralel verimli çeşitlerimizi tekrar vurgulama şansını yakaladık. Syngenta olarak bu teknolojilerin, yeni tohum çeşitleri, tarımsal ilaç ve entegre ürün çözümlerimizi dünya pazarları ile aynı anda ülkemizde hizmete sunarak, çiftçilerimizin, dünyadaki diğer çiftçilerle rekabet edebilmesine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.   

Yorum Yap
NE DEDİLER
Henüz yorum yapılmamıştır!